Blog

Materiał na dom szkieletowy do samodzielnego montażu

Problem z dostępnością ekip budowlanych, a do tego – wysokie ceny robocizny… Każdy, kto marzy o własnym domu, dość szybko zderza się z bezwzględną rzeczywistością. Nic dziwnego, że domy prefabrykowane cieszą się coraz większą popularnością, bo obok wszystkich zalet, jakie niesie ze sobą ta technologia, pozwala ona szybko spełnić marzenie o własnych czterech kątach. A jeśli zdecydujemy się na zakup materiałów na dom szkieletowy do samodzielnego montażu, to okaże się, że marzenie to można spełnić w tempie naprawdę ekspresowym. Nie przez przypadek mówi się, że prefabrykowane domy szkieletowe składa się podobnie jak puzzle. Najtrudniejszą częścią prac, która wymaga specjalistycznych maszyn, […]

Czytaj dalej

Przechowywanie tarcicy – co warto wiedzieć?

Zastosowanie odpowiednich technik oraz środków ostrożności może przyczynić się do zabezpieczenia tarcicy przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi czy też szkodnikami. Jak zrobić to prawidłowo?

Czytaj dalej

Gotowe wiązary dachowe – opinie, fakty, mity

W krajach takich jak Szwecja, Norwegia, Wielka Brytania czy Francja na konstrukcje dachowe najczęściej wybiera się gotowe wiązary dachowe, a opinie inwestorów w tej kwestii są zgodne – to rozwiązanie najlepsze, najszybsze i najtańsze. W Polsce wciąż dużo buduje się w sposób tradycyjny, jednak i tu tendencja zaczyna się powoli zmieniać na korzyść prefabrykatów. Prefabrykowane wiązary dachowe pod wieloma względami deklasują tradycyjną więźbę wykonywaną przez cieśli na placu budowy. Pozwalają zrealizować inwestycję szybciej, taniej oraz precyzyjniej i to główne powody, dla których mają tak świetne opinie. Gotowe wiązary dachowe sprawdzają się ponadto w wielu zastosowaniach – zarówno w budownictwie mieszkaniowym, […]

Czytaj dalej

Gotowe wiązary dachowe – cena, zalety i wykorzystanie

Konstrukcja dachu musi być wytrzymała i trwała. Dla uzyskania tego rezultatu warto zastosować gotowe wiązary dachowe w cenie niższej niż tradycyjna więźba dachowa. Jak to możliwe, że gotowy produkt jest w efekcie tańszy, a do tego może zaoszczędzić problemów przy pracach na budowie? Prefabrykacja to przyszłość budownictwa W obecnych czasach w budownictwie, bardziej niż kiedykolwiek, liczy się czas oraz koszty. Dotyczy to zarówno odbiorców końcowych, ale równie ważne jest także dla pośredników, wykonawców i inwestorów. Materiały budowlane są coraz droższe, praca ludzka kosztowna, a braki kadrowe regularnie wpływają na opóźnienia oraz są źródłem stresu i reklamacji. Elementy prefabrykowane to odpowiedź […]

Czytaj dalej

Jakie drewno wykorzystywane jest do produkcji tarcicy?

Jeśli chodzi o budowę lub remont domu, jedną z najważniejszych decyzji jest wybór odpowiedniego rodzaju drewna do wykonania projektu. Różne gatunki drewna wykazują odmienne właściwości, które koniecznie należy wziąć pod uwagę, aby tarcica w pełni realizowała postawione przed nią zadanie.

Czytaj dalej

Zalety drewna suszonego

Liczne zalety drewna sprawiają, że od lat niezmiennie jest on najczęściej wykorzystywanym materiałem budowlanym. Żeby konstrukcje z niego były trwałe, należy postawić na jak najwyższą jakość. Oprócz wybrania odpowiedniego gatunku drewna i właściwej impregnacji materiału, należy też zwrócić uwagę na jego poziom wilgotności i sposób suszenia. Użycie zbyt mokrego drewna może się wiązać z przykrymi konsekwencjami.

Czytaj dalej

Drewno do budowy domu. Jak wybrać drewno do domu drewnianego?

Wybór drewna na budowę domu to bardzo ważny krok. Należy dobrać odpowiedni gatunek, ale też zwrócić uwagę na jakość materiału, jego stopień wysuszenia i sposób impregnacji. Jeśli drewno spełnia wszystkie warunki można mieć pewność, że konstrukcja będzie stabilna, wytrzymała i estetyczna. Dlatego też domy drewniane są coraz bardziej popularne.

Czytaj dalej

Zalety i wady stropów drewnianych

Stropy drewniane to bardzo często używany element budowlany. Na taki wybór wpływają ich liczne zalety. Jednak przed zakupem stropów, warto zapoznać się także z wadami takiego rozwiązania i dokładnie przemyśleć, co jest najlepszą opcją dla danej konstrukcji. Stropy powinny zostać wykonane przez profesjonalistów, ponieważ wymagają one starannej i precyzyjnej pracy. Niezależnie od tego, czy są one belkowe, żebrowe, czy wykonane w technologii hybrydowej.

Czytaj dalej

Jak przechowywać drewno konstrukcyjne?

W przypadku drewna konstrukcyjnego najważniejsze kwestie to: obróbka, suszenie i przechowywanie. W przypadku tego ostatniego jest to bardzo ważne zarówno, kiedy materiał znajduje się w tartaku, jak i kiedy znajdzie się już u klienta. Często drewno kupowane jest na zapas i nie używa się go od razu po zakupie. Dlatego, należy przechowywać je w odpowiednich warunkach, aż do momentu zastosowania.

Czytaj dalej

Czym jest tarcica i do czego się jej używa?

Pozyskane drewno, wskutek odpowiedniej obróbki zostaje przerobione na docelowy materiał budowlany lub konstrukcyjny. Wśród podstawowych półproduktów drzewnych, można wyróżnić tarcicę. Znajduje ona zastosowanie w wielu branżach. Ten rodzaj materiału można uzyskać zarówno z drzew gatunków liściastych, jak i iglastych, poprzez właściwą obróbkę kłody drzewnej.

Czytaj dalej
Adres

Bohaterów Warszawy 5
75-211 Koszalin
Polska
Kontakt

94 343 20 10
602 662 109 e-mail : zdzislaw.tarczyluk@psdkoszalin.pl Dyrektor ds. Handl.
692 434 006 e-mail : ewa.lebioda@psdkoszalin.pl Kierownik Działu Handl.
784 078 667 e-mail : adam.wiklak.psdkoszalin.pl Kierownik Działu tarcicy
606 820 203 e-mail : aldona.sienkiewiczowicz@psdkoszalin.pl Handlowiec
Godziny otwarcia

pon.: 08:00–16:00
wt.: 08:00–16:00
śr.: 08:00–16:00
czw.: 08:00–16:00
pt.: 08:00–16:00
sob.: Zamknięte
niedz.: Zamknięte
line2