Co można znaleźć w składach drewna?

Co można znaleźć w składach drewna?

Teoretycznie każdy wie, co można znaleźć w składzie drewna. W praktyce jednak zwykle zakłady działające w tej branży kojarzone są przede wszystkim z deskami, ewentualnie tarcicą. Tymczasem zakres oferty może być zdecydowanie szerszy, gdyż asortyment drewniany jest bardzo zróżnicowany, a składy drewna wykonują wiele rozmaitych czynności z zakresu obróbki tego naturalnego materiału.

Oferta składu drewna

Dobrze zaopatrzone składy drewna zapewniają szeroki wybór rozmaitych elementów niezbędnych m.in. do tworzenia konstrukcji czy wykończenia wnętrz. W ofercie znajduje się m.in.:

  • Tarcica, w tym zarówno iglasta, jak i liściasta, która poddawana jest różnym obróbkom (w tym suszenie komorowe). Przeznaczona jest do różnego rodzaju prac stolarskich, znajduje zastosowanie również w branży budowlanej i wykończeniowej. Powstają z niej m.in. deski podłogowe, schody, stolarka okienna i drzwiowa, a nawet meble.
  • Tarcica konstrukcyjna — w ofercie naszej firmy dostępna jest najwyższej klasy tarcica konstrukcyjna C24, która jest materiałem budowlanym o wszechstronnym zastosowaniu. Używana jest do produkcji m.in. elementów domów w technologii szkieletowej, domków letniskowych i modułowych, wiązarów dachowych, stropów i ścian oraz innych wyrobów, w których wymagane jest drewno o najwyższej wytrzymałości.
  • Tarcica tarasowa, która powstaje z drewna gatunków europejskich, takich jak sosna czy modrzew. Nadaje się do zastosowania podczas budowy tarasów, podłogi balkonów i innych elementów architektury ogrodowej.
  • Płyty budowlane, w tym płyty OSB, MDF i wiórowe. Znajdują szerokie zastosowanie w budownictwie i wykończeniu wnętrz. Powstają z nich m.in. poszycia ścian i dachów, elementy konstrukcyjne domów szkieletowych, szalunki, zabudowy poddaszy, strychów, pomieszczeń gospodarczych. Używane są też w przemyśle opakowaniom czy meblarskim.
  • Sklejki — to bardzo szeroki asortyment o rozmaitym zastosowaniu. W ofercie posiadamy m.in. sklejkę wodoodporną, antypoślizgową, suchotrwałą, szalunkową, a także sklejki szkutnicze i do cięcia laserem. Produkt ten wykorzystywany jest przede wszystkim w budownictwie (powstają z niego elementy do zastosowania wewnątrz i na zewnątrz), meblarstwie, przemyśle opakowaniowym. Wykorzystuje się go również przy wykonywaniu kadłubów jachtów, łódek i żaglówek, a nawet w branży muzycznej.
  • Płyty klejone, głównie bukowe, sosnowe i dębowe, służą przede wszystkim do produkcji różnorodnych elementów wykończeniowych, takich jak blaty, parapety, schody, meble. Wyróżniają się wyjątkową wytrzymałością. Nie odkształcają się, nie pękają i zachowają stabilność wymiarową przez długi czas.
  • Wiązary dachowe — to wysokiej jakości elementy drewniane, z których powstaje szkielet dachu.

To jednak nie wszystko, co zapewnia nasz skład drewna. Oprócz tego oferujemy drzwi wewnętrzne sosnowe. Dostępne są drewniane podłogi, które pomimo zmieniających się trendów w wykańczaniu wnętrz wciąż cieszą się ogromnym zainteresowaniem. Z mody zapewne nigdy nie wyjdą również drewniane schody, które sprawdzają się zarówno w aranżacjach klasycznych, jak i nowoczesnych. U nas dostępne są również listwy wykończeniowe drewniane i MDF.

Zapraszamy do skorzystania z oferty naszego składu drewna.

Adres

Bohaterów Warszawy 5
75-211 Koszalin
Polska
Kontakt

94 343 20 10
602 662 109 Dyrektor ds. Handl.
692 434 006 Kierownik Działu Handl.
784 078 667 Dział tarcicy
606 820 203 Handlowiec
Godziny otwarcia

pon.: 08:00–16:00
wt.: 08:00–16:00
śr.: 08:00–16:00
czw.: 08:00–16:00
pt.: 08:00–16:00
sob.:od 06.05.2023 8:00-13:00
niedz.: Zamknięte
line2