Co można znaleźć w składach drewna?

Co można znaleźć w składach drewna?

Teoretycznie każdy wie, co można znaleźć w składzie drewna. W praktyce jednak zwykle zakłady działające w tej branży kojarzone są przede wszystkim z deskami, ewentualnie tarcicą. Tymczasem zakres oferty może być zdecydowanie szerszy, gdyż asortyment drewniany jest bardzo zróżnicowany, a składy drewna wykonują wiele rozmaitych czynności z zakresu obróbki tego naturalnego materiału.

Oferta składu drewna

Dobrze zaopatrzone składy drewna zapewniają szeroki wybór rozmaitych elementów niezbędnych m.in. do tworzenia konstrukcji czy wykończenia wnętrz. W ofercie znajduje się m.in.:

  • Tarcica, w tym zarówno iglasta, jak i liściasta, która poddawana jest różnym obróbkom (w tym suszenie komorowe). Przeznaczona jest do różnego rodzaju prac stolarskich, znajduje zastosowanie również w branży budowlanej i wykończeniowej. Powstają z niej m.in. deski podłogowe, schody, stolarka okienna i drzwiowa, a nawet meble.
  • Tarcica konstrukcyjna — w ofercie naszej firmy dostępna jest najwyższej klasy tarcica konstrukcyjna C24, która jest materiałem budowlanym o wszechstronnym zastosowaniu. Używana jest do produkcji m.in. elementów domów w technologii szkieletowej, domków letniskowych i modułowych, wiązarów dachowych, stropów i ścian oraz innych wyrobów, w których wymagane jest drewno o najwyższej wytrzymałości.
  • Tarcica tarasowa, która powstaje z drewna gatunków europejskich, takich jak sosna czy modrzew. Nadaje się do zastosowania podczas budowy tarasów, podłogi balkonów i innych elementów architektury ogrodowej.
  • Płyty budowlane, w tym płyty OSB, MDF i wiórowe. Znajdują szerokie zastosowanie w budownictwie i wykończeniu wnętrz. Powstają z nich m.in. poszycia ścian i dachów, elementy konstrukcyjne domów szkieletowych, szalunki, zabudowy poddaszy, strychów, pomieszczeń gospodarczych. Używane są też w przemyśle opakowaniom czy meblarskim.
  • Sklejki — to bardzo szeroki asortyment o rozmaitym zastosowaniu. W ofercie posiadamy m.in. sklejkę wodoodporną, antypoślizgową, suchotrwałą, szalunkową, a także sklejki szkutnicze i do cięcia laserem. Produkt ten wykorzystywany jest przede wszystkim w budownictwie (powstają z niego elementy do zastosowania wewnątrz i na zewnątrz), meblarstwie, przemyśle opakowaniowym. Wykorzystuje się go również przy wykonywaniu kadłubów jachtów, łódek i żaglówek, a nawet w branży muzycznej.
  • Płyty klejone, głównie bukowe, sosnowe i dębowe, służą przede wszystkim do produkcji różnorodnych elementów wykończeniowych, takich jak blaty, parapety, schody, meble. Wyróżniają się wyjątkową wytrzymałością. Nie odkształcają się, nie pękają i zachowają stabilność wymiarową przez długi czas.
  • Wiązary dachowe — to wysokiej jakości elementy drewniane, z których powstaje szkielet dachu.

To jednak nie wszystko, co zapewnia nasz skład drewna. Oprócz tego oferujemy drzwi wewnętrzne sosnowe. Dostępne są drewniane podłogi, które pomimo zmieniających się trendów w wykańczaniu wnętrz wciąż cieszą się ogromnym zainteresowaniem. Z mody zapewne nigdy nie wyjdą również drewniane schody, które sprawdzają się zarówno w aranżacjach klasycznych, jak i nowoczesnych. U nas dostępne są również listwy wykończeniowe drewniane i MDF.

Zapraszamy do skorzystania z oferty naszego składu drewna.

Adres

Bohaterów Warszawy 5
75-211 Koszalin
Polska
Kontakt

94 343 20 10
602 662 109 e-mail : zdzislaw.tarczyluk@psdkoszalin.pl Dyrektor ds. Handl.
692 434 006 e-mail : ewa.lebioda@psdkoszalin.pl Kierownik Działu Handl.
784 078 667 e-mail : adam.wiklak.psdkoszalin.pl Kierownik Działu tarcicy
606 820 203 e-mail : aldona.sienkiewiczowicz@psdkoszalin.pl Handlowiec
Godziny otwarcia

pon.: 08:00–16:00
wt.: 08:00–16:00
śr.: 08:00–16:00
czw.: 08:00–16:00
pt.: 08:00–16:00
sob.: Zamknięte
niedz.: Zamknięte
line2