Gotowe wiązary dachowe – cena, zalety i wykorzystanie

Gotowe wiązary dachowe – cena, zalety i wykorzystanie

Konstrukcja dachu musi być wytrzymała i trwała. Dla uzyskania tego rezultatu warto zastosować gotowe wiązary dachowe w cenie niższej niż tradycyjna więźba dachowa. Jak to możliwe, że gotowy produkt jest w efekcie tańszy, a do tego może zaoszczędzić problemów przy pracach na budowie?

Prefabrykacja to przyszłość budownictwa

W obecnych czasach w budownictwie, bardziej niż kiedykolwiek, liczy się czas oraz koszty. Dotyczy to zarówno odbiorców końcowych, ale równie ważne jest także dla pośredników, wykonawców i inwestorów. Materiały budowlane są coraz droższe, praca ludzka kosztowna, a braki kadrowe regularnie wpływają na opóźnienia oraz są źródłem stresu i reklamacji. Elementy prefabrykowane to odpowiedź na budowanie taniej, szybciej i bez pomyłek. Jednym z elementów budynku, który można stworzyć w krótkim czasie na bazie wcześniej przygotowanych elementów jest dach. Gotowe wiązary dachowe w cenie niższej od więźby w systemie tradycyjnym są obecnie powszechnym wyborem.

Dach z fabryki

Gotowe wiązary dachowe to przygotowane w wyspecjalizowanej fabryce złożone konstrukcje z drewna, najczęściej w formie trójkątnych kratownic. Ustawia się je na w regularnych odstępach na szczycie budynku. Te specjalnie zaprojektowane komputerowo elementy nośne konstrukcji dachu doskonale przenoszą obciążania, chociaż same cechują się lekkością. Gotowe wiązary dachowe to czyste oszczędności. Niższa cena całego dachu wynika m.in. z tego, że specjalna konstrukcja wiązarów pozwala wykorzystać mniej surowca do budowy, a jednocześnie osiągnąć doskonałą trwałość i możliwość zastosowania tych samych pokryć dachowych, co przy standardowej więźbie.

Gotowe wiązary dachowe – cena, która pozytywnie zaskakuje

Poszczególne elementy w wiązarach połączone są specjalnymi płytkami kolczastymi, co przekłada się na wytrzymałość całej konstrukcji i zapewnia świetną jakość końcową dla całego dachu. Gotowe wiązary dachowe w atrakcyjnej cenie pozwalają również zaoszczędzić bardzo dużo czasu przy montażu. Nie trzeba wykonywać żadnych obliczeń czy nacięć. Wszystko zostało już wcześniej odpowiednio zwymiarowane i przygotowane. Wystarczy zmontować dostarczone elementy według oznaczeń.

Gdzie stosować wiązary?

Gotowe wiązary dachowe mają szereg zastosowań. Te atrakcyjne cenowo konstrukcje, uprzednio przygotowane w fabryce na bazie komputerowych obliczeń, mogą być dopasowane do różnych budynków i wymagań określonych projektów. Najczęściej stosuje się je w domach jednorodzinnych. Odbiorcy i inwestorzy cenią sobie fakt, że takie rozwiązanie daje dużą przestrzeń poddasza bez zbędnych konstrukcji podtrzymujących na środku, a to pozwala często zaaranżować dodatkowe pomieszczenie w domu. Gotowe wiązary są także popularne w przebudowie starszych domów z dachami płaskimi, gdzie przy okazji wymiany dachu również pozwala uzyskać nową przestrzeń na poddaszu. Prefabrykowane wiązary świetnie sprawdzą się na każdym płaskim dachu, także na dużych halach, nad sklepami i fabrykami. Ta technologia jest doskonałym wyjściem na dachy o dużych rozpiętościach.

Dodatkowe zalety

Czym jeszcze przekonują korzystne cenowo gotowe wiązary dachowe? Warto zaznaczyć raz jeszcze, że konstrukcja dachu opiera się w tym wypadku wyłącznie na ścianach zewnętrznych i jest sama w sobie stabilna i zupełnie samodzielna. Oznacza to, że właściciel budynku będzie miał w przyszłości możliwość dowolnej aranżacji pomieszczeń, w tym np. wyburzania ścian działowych dla celu powiększenia określonych pomieszczeń czy tworzenia zupełnie nowych podziałów.

Kluczem jest właściwy prefabrykat

Dla pełnego sukcesu inwestycji, zaleca się nabycie gotowych wiązarów dachowych w rzetelnej firmie, zajmującej się produkcją drewna przeznaczonego na konstrukcje budowlane, o odpowiedniej jakości, właściwie wysuszonego oraz obrobionego, co zapewni pełne bezpieczeństwo, a także odporność na pleśnie, grzyby i szkodniki.

Adres

Bohaterów Warszawy 5
75-211 Koszalin
Polska
Kontakt

94 343 20 10
602 662 109 e-mail : zdzislaw.tarczyluk@psdkoszalin.pl Dyrektor ds. Handl.
692 434 006 e-mail : ewa.lebioda@psdkoszalin.pl Kierownik Działu Handl.
784 078 667 e-mail : adam.wiklak.psdkoszalin.pl Kierownik Działu tarcicy
606 820 203 e-mail : aldona.sienkiewiczowicz@psdkoszalin.pl Handlowiec
Godziny otwarcia

pon.: 08:00–16:00
wt.: 08:00–16:00
śr.: 08:00–16:00
czw.: 08:00–16:00
pt.: 08:00–16:00
sob.: Zamknięte
niedz.: Zamknięte
line2