Jakie drewno wykorzystywane jest do produkcji tarcicy?

Jakie drewno wykorzystywane jest do produkcji tarcicy?

Jeśli chodzi o budowę lub remont domu, jedną z najważniejszych decyzji jest wybór odpowiedniego rodzaju drewna do wykonania projektu. Różne gatunki drewna wykazują odmienne właściwości, które koniecznie należy wziąć pod uwagę, aby tarcica w pełni realizowała postawione przed nią zadanie.

Tarcica konstrukcyjna z drewna miękkiego

Drewno miękkie jest często używane do produkcji elementów konstrukcyjnych, takich jak ramy i belki nośne. Tarcica ta jest generalnie tańsza niż drewno twarde i znacznie łatwiejsza w obróbce. Popularne odmiany miękkiego drewna to sosna, świerk oraz jodła. Gatunki te są lekkie i mają mniejszą gęstość, dlatego doskonale sprawdzają się w konstrukcjach wymagających wytrzymałości bez zbytniego obciążenia. Jeśli szukasz tarcicy budowlanej w Koszalinie, zapraszamy do naszego składu! Chętnie podpowiemy, jakie drewno sprawdzi się w przypadku Twojego projektu. Miękka tarcica jest bardziej odporna na kurczenie się i wypaczanie pod wpływem wilgoci niż drewno twarde – warto zatem stosować ją do wykonywania elementów znajdujących się na zewnątrz.

Zastosowanie tarcicy z drewna twardego

Drewno twarde jest idealne do elementów dekoracyjnych, takich jak podłogi, szafki, meble i akcesoria wykończeniowe. Tarcica ta jest zazwyczaj droższa niż drewno miękkie, ale oferuje najwyższą trwałość i wyjątkowe piękno, któremu nie dorównują inne materiały. Popularne odmiany twardego drewna to dąb, klon, wiśnia, orzech, mahoń, brzoza oraz jesion. Tarcica tego typu jest gęstsza i może być trudna w obróbce. Jest jednak bardzo odporna na zużycie i przy odpowiedniej pielęgnacji może przetrwać długi czas, zachowując walory estetyczne. Wybierając odpowiedni rodzaj tarcicy do danego projektu, należy wziąć pod uwagę zarówno wygląd drewna, jak i jego właściwości fizyczne.

Adres

Bohaterów Warszawy 5
75-211 Koszalin
Polska
Kontakt

94 343 20 10
602 662 109 e-mail : zdzislaw.tarczyluk@psdkoszalin.pl Dyrektor ds. Handl.
692 434 006 e-mail : ewa.lebioda@psdkoszalin.pl Kierownik Działu Handl.
784 078 667 e-mail : adam.wiklak.psdkoszalin.pl Kierownik Działu tarcicy
606 820 203 e-mail : aldona.sienkiewiczowicz@psdkoszalin.pl Handlowiec
Godziny otwarcia

pon.: 07:00–16:00
wt.: 0700–16:00
śr.: 07:00–16:00
czw.: 07:00–16:00
pt.: 07:00–16:00
sob.: Zamknięte
niedz.: Zamknięte
line2