Jakie są właściwości tarcicy liściastej?

Jakie są właściwości tarcicy liściastej?

Tarcica liściasta to surowiec drzewny, który od lat cieszy się dużym uznaniem wśród klientów Pomorskiego Składu Drewna w Koszalinie. Wykorzystywana jest w różnych dziedzinach przemysłu, takich jak budownictwo, stolarstwo czy produkcja mebli. Właściwości tarcicy liściastej sprawiają, że jest ona materiałem nie tylko trwałym i wytrzymałym, ale także estetycznym. W niniejszym artykule przyjrzymy się bliżej temu surowcowi, omawiając jego właściwości oraz zastosowanie.

Właściwości mechaniczne tarcicy liściastej

Tarcica liściasta cechuje się wysoką wytrzymałością na ściskanie i rozciąganie, co sprawia, że jest idealnym materiałem do konstrukcji nośnych w budownictwie oraz produkcji mebli. Dzięki swojej twardości i odporności na uszkodzenia mechaniczne, tarcica liściasta doskonale sprawdza się również jako materiał na podłogi czy schody. Ponadto, drewno liściaste charakteryzuje się dobrym współczynnikiem tłumienia drgań, przekładając się na komfort użytkowania mebli czy podłóg wykonanych z tego surowca.

Liściasta tarcica w woj. zachodniopomorskim, dostępna w Pomorskich Składach Drewna, odzwierciedla bogactwo lokalnych lasów. Region ten słynie z dostępu do wysokiej jakości drewna liściastego, m.in. dębowego, które jest starannie selekcjonowane i przygotowywane do sprzedaży. Dębowe drewno jest niezwykle trwałe i odporne na działanie czynników atmosferycznych, co sprawia, że jest chętnie wykorzystywane zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynków.

Zastosowanie tarcicy liściastej w przemyśle

Tarcica liściasta znajduje szerokie zastosowanie w różnych gałęziach przemysłu. W budownictwie wykorzystywana jest do konstrukcji dachów, stropów czy ścian działowych. Drewno liściaste sprawdza się również jako materiał na okna i drzwi, ze względu na swoją trwałość i estetykę. W stolarstwie tarcica liściasta jest chętnie stosowana do produkcji mebli zarówno klasycznych, jak i nowoczesnych. Meble wykonane z drewna liściastego charakteryzują się eleganckim wyglądem oraz trwałością.

Warto również wspomnieć o zastosowaniu tarcicy liściastej w produkcji płyt pilśniowych czy sklejek, które są powszechnie stosowane w przemyśle meblarskim oraz budowlanym. Tarcica liściasta jest także wykorzystywana do produkcji elementów dekoracyjnych, jak listwy przypodłogowe, cokoły czy ramy obrazów.

Adres

Bohaterów Warszawy 5
75-211 Koszalin
Polska
Kontakt

94 343 20 10
602 662 109 e-mail : zdzislaw.tarczyluk@psdkoszalin.pl Dyrektor ds. Handl.
692 434 006 e-mail : ewa.lebioda@psdkoszalin.pl Kierownik Działu Handl.
784 078 667 e-mail : adam.wiklak.psdkoszalin.pl Kierownik Działu tarcicy
606 820 203 e-mail : aldona.sienkiewiczowicz@psdkoszalin.pl Handlowiec
Godziny otwarcia

pon.: 07:00–16:00
wt.: 0700–16:00
śr.: 07:00–16:00
czw.: 07:00–16:00
pt.: 07:00–16:00
sob.: Zamknięte
niedz.: Zamknięte
line2