Materiał na dom szkieletowy do samodzielnego montażu

Materiał na dom szkieletowy do samodzielnego montażu

Problem z dostępnością ekip budowlanych, a do tego – wysokie ceny robocizny… Każdy, kto marzy o własnym domu, dość szybko zderza się z bezwzględną rzeczywistością. Nic dziwnego, że domy prefabrykowane cieszą się coraz większą popularnością, bo obok wszystkich zalet, jakie niesie ze sobą ta technologia, pozwala ona szybko spełnić marzenie o własnych czterech kątach. A jeśli zdecydujemy się na zakup materiałów na dom szkieletowy do samodzielnego montażu, to okaże się, że marzenie to można spełnić w tempie naprawdę ekspresowym.

Nie przez przypadek mówi się, że prefabrykowane domy szkieletowe składa się podobnie jak puzzle. Najtrudniejszą częścią prac, która wymaga specjalistycznych maszyn, jest wycięcie odpowiednich elementów zgodnie z projektem. Reszta jest już naprawdę prosta – z tego powodu dom prefabrykowany może stanąć w ciągu jednego/dwóch dni.
Naturalną konsekwencją pojawienia się na rynku domów szkieletowych i ich sukcesywnie rosnącej popularności było pójście o krok dalej. W ten sposób dziś wiodący producenci domów szkieletowych oferują prefabrykowane elementy – materiały na dom szkieletowy do samodzielnego montażu, co sprawia, że jeszcze szybciej (i oczywiście – taniej!) można zamieszkać we własnych czterech kątach.

„Dom z paczki” – dlaczego warto?

Choć w Polsce prywatni inwestorzy najczęściej decydują się na pełen pakiet, to znaczy: zakup projektu, konstrukcji i usługi montażu domu prefabrykowanego, to jednak powoli widać na rynku pewną zmianę. Zresztą wzorów nie trzeba szukać daleko, bo w krajach takich jak Czechy czy Słowacja popularność domów prefabrykowanych do samodzielnego montażu rośnie wręcz skokowo. Ich atutami – obok możliwości obniżenia kosztów inwestycji i zarazem jej przyspieszenia – są też wszystkie kwestie, które podkreślają miłośnicy budownictwa drewnianego: niskie koszty eksploatacji, zastosowanie materiałów przyjaznych środowisku, energooszczędność, czysta posesja (odpadają więc uciążliwe prace porządkowe).

Materiał na dom szkieletowy – jak budować?

Klient, który zamawia dom z prefabrykatów, otrzymuje wszystkie materiały na dom szkieletowy niezbędne do „złożenia” konstrukcji w jedną całość – są one precyzyjnie przygotowane i opisane. To sprawia, że taki budynek może złożyć właściwie każdy, posługując się przy tym standardowymi narzędziami, jak wkrętarka czy młotek.
Oczywiście nie każdy czuje się na siłach i kompetentny, aby podjąć się samodzielnie takiego zadania, ale często znalezienie lokalnej ekipy budowlanej (czy też nawet – zebranie takiej ekipy wśród zaprzyjaźnionych „złotych rączek”) nie powinno być większym problemem. Czas oczekiwania będzie z pewnością krótszy niż w przypadku profesjonalnej firmy montującej prefabrykowane domy.
Najtrudniejszą część prac, czyli ułożenie pokrycia dachu i systemu rynnowego, warto powierzyć profesjonalistom.

Obecnie oferujemy możliwość przygotowania prefabrykatów zgodnie z projektem dostarczonym przez klienta. Planujemy ponadto stworzenie własnej bazy projektów, z których klienci będą mogli wybrać idealny dla siebie dom, a następne zakupić gotowe, prefabrykowane materiały na dom szkieletowy i złożyć je samodzielnie w jedną całość.

Adres

Bohaterów Warszawy 5
75-211 Koszalin
Polska
Kontakt

94 343 20 10
602 662 109 e-mail : zdzislaw.tarczyluk@psdkoszalin.pl Dyrektor ds. Handl.
692 434 006 e-mail : ewa.lebioda@psdkoszalin.pl Kierownik Działu Handl.
784 078 667 e-mail : adam.wiklak.psdkoszalin.pl Kierownik Działu tarcicy
606 820 203 e-mail : aldona.sienkiewiczowicz@psdkoszalin.pl Handlowiec
Godziny otwarcia

pon.: 08:00–16:00
wt.: 08:00–16:00
śr.: 08:00–16:00
czw.: 08:00–16:00
pt.: 08:00–16:00
sob.: Zamknięte
niedz.: Zamknięte
line2