Wiązary jako podstawowe elementy konstrukcji dachu

Wiązary jako podstawowe elementy konstrukcji dachu

Dach składa się nie tylko z pokrycia widocznego na zewnątrz, ale również całej konstrukcji, która decyduje o jego wytrzymałości, trwałości i odporności na obciążenia. Wiązary to prefabrykowane elementy wykonane z wysokiej jakości drewna litego o odpowiednich parametrach technicznych. Są stosunkowo lekkie, uniwersalne i można je nabyć w dość przystępnych cenach. Po odpowiednim montażu tworzą solidną konstrukcję dachową.

Wiązary dachowe: specyfika i funkcje

Drewniane wiązary to jedna z możliwości tworzenia wytrzymałej i solidnej konstrukcji dachu. Są to prefabrykowane elementy dostarczane bezpośrednio na plac budowy, co wpływa na znaczne skrócenie czasu prac dekarskich i obniżenie kosztów. Większość czynności montażowych w tym przypadku odbywa się na płaskiej powierzchni, a nie na wysokości jak przy metodach tradycyjnych, co również jest sporym ułatwieniem. Budowa dachu opartego na wiązarach może być przeprowadzana nawet w miesiącach zimowych. Dodatkowo drewno wciąż należy do stosunkowo tanich i ogólnodostępnych materiałów budowlanych, więc jest chętnie wybierane przez inwestorów.

Podstawową funkcją wiązarów dachowych jest przenoszenie obciążeń na podstawowe podpory dachu, a więc słupy lub ściany. Dzięki temu nie ma konieczności konstruowania słupów podporowych czy ścian nośnych. Jest to istotne w przypadku budynków, w których inwestorzy chcą mieć swobodę w zagospodarowaniu przestrzeni. Wiązary dachowe znajdują zastosowanie nie tylko w budownictwie mieszkaniowym, ale i w domach szkieletowych, obiektach przemysłowych i rolniczych. Na tak przygotowanej konstrukcji z powodzeniem można ułożyć blachodachówkę, blachę trapezową czy tradycyjną dachówkę. Sprawdza się ona nawet w przypadku dachów o dużej powierzchni.

Gdzie zamówić wiązary dachowe?

Wiązary dachowe przygotowywane są na zamówienie klientów zgodnie z parametrami konkretnego projektu. Istnieje możliwość wykonania dowolnego kształtu i wielkości wiązara. Nasza firma specjalizuje się w produkcji drewna budowlanego. Wśród oferowanych produktów zapewniamy również wiązary dachowe, które powstają z wysokiej jakości drewna. Oprócz tego klienci mogą u nas zakupić również m.in. drewno konstrukcyjne, podłogi i listwy wykończeniowe, a także drzwi. Zapraszamy do skorzystania z naszych usług.

Adres

Bohaterów Warszawy 5
75-211 Koszalin
Polska
Kontakt

94 343 20 10
602 662 109 Dyrektor ds. Handl.
692 434 006 Kierownik Działu Handl.
784 078 667 Dział tarcicy
606 820 217 Dział płyt
606 820 203 Handlowiec
Godziny otwarcia

pon.: 08:00–16:00
wt.: 08:00–16:00
śr.: 08:00–16:00
czw.: 08:00–16:00
pt.: 08:00–16:00
sob.: Zamknięte
niedz.: Zamknięte
line2