Wiązary jako podstawowe elementy konstrukcji dachu

Wiązary jako podstawowe elementy konstrukcji dachu

Dach składa się nie tylko z pokrycia widocznego na zewnątrz, ale również całej konstrukcji, która decyduje o jego wytrzymałości, trwałości i odporności na obciążenia. Wiązary to prefabrykowane elementy wykonane z wysokiej jakości drewna litego o odpowiednich parametrach technicznych. Są stosunkowo lekkie, uniwersalne i można je nabyć w dość przystępnych cenach. Po odpowiednim montażu tworzą solidną konstrukcję dachową.

Wiązary dachowe: specyfika i funkcje

Drewniane wiązary to jedna z możliwości tworzenia wytrzymałej i solidnej konstrukcji dachu. Są to prefabrykowane elementy dostarczane bezpośrednio na plac budowy, co wpływa na znaczne skrócenie czasu prac dekarskich i obniżenie kosztów. Większość czynności montażowych w tym przypadku odbywa się na płaskiej powierzchni, a nie na wysokości jak przy metodach tradycyjnych, co również jest sporym ułatwieniem. Budowa dachu opartego na wiązarach może być przeprowadzana nawet w miesiącach zimowych. Dodatkowo drewno wciąż należy do stosunkowo tanich i ogólnodostępnych materiałów budowlanych, więc jest chętnie wybierane przez inwestorów.

Podstawową funkcją wiązarów dachowych jest przenoszenie obciążeń na podstawowe podpory dachu, a więc słupy lub ściany. Dzięki temu nie ma konieczności konstruowania słupów podporowych czy ścian nośnych. Jest to istotne w przypadku budynków, w których inwestorzy chcą mieć swobodę w zagospodarowaniu przestrzeni. Wiązary dachowe znajdują zastosowanie nie tylko w budownictwie mieszkaniowym, ale i w domach szkieletowych, obiektach przemysłowych i rolniczych. Na tak przygotowanej konstrukcji z powodzeniem można ułożyć blachodachówkę, blachę trapezową czy tradycyjną dachówkę. Sprawdza się ona nawet w przypadku dachów o dużej powierzchni.

Gdzie zamówić wiązary dachowe?

Wiązary dachowe przygotowywane są na zamówienie klientów zgodnie z parametrami konkretnego projektu. Istnieje możliwość wykonania dowolnego kształtu i wielkości wiązara. Nasza firma specjalizuje się w produkcji drewna budowlanego. Wśród oferowanych produktów zapewniamy również wiązary dachowe, które powstają z wysokiej jakości drewna. Oprócz tego klienci mogą u nas zakupić również m.in. drewno konstrukcyjne, podłogi i listwy wykończeniowe, a także drzwi. Zapraszamy do skorzystania z naszych usług.

Adres

Bohaterów Warszawy 5
75-211 Koszalin
Polska
Kontakt

94 343 20 10
602 662 109 e-mail : zdzislaw.tarczyluk@psdkoszalin.pl Dyrektor ds. Handl.
692 434 006 e-mail : ewa.lebioda@psdkoszalin.pl Kierownik Działu Handl.
784 078 667 e-mail : adam.wiklak.psdkoszalin.pl Kierownik Działu tarcicy
606 820 203 e-mail : aldona.sienkiewiczowicz@psdkoszalin.pl Handlowiec
Godziny otwarcia

pon.: 08:00–16:00
wt.: 08:00–16:00
śr.: 08:00–16:00
czw.: 08:00–16:00
pt.: 08:00–16:00
sob.: Zamknięte
niedz.: Zamknięte
line2