Z czego wynika nieustająca popularność podłóg z drewna?

Chociaż obecnie wybierać można spośród rozmaitych materiałów do wykańczania podłóg, drewno wciąż cieszy się niesłabnącą popularnością. Co więcej, współcześnie zainteresowanie naturalnymi surowcami jest nawet większe niż kiedyś, co w dużej mierze wynika z trendów w wystroju wnętrz i fascynacji takimi stylami aranżacyjnymi jak np. skandynawski, rustykalny czy boho. W pomieszczeniach urządzonych w stylu nowoczesnym, minimalistycznym czy industrialnym podłoga z drewna też sprawdzi się idealnie.

Podłogi z drewna, czyli naturalne połączenie estetyki i funkcjonalności

Podłogi drewniane cenione są z różnych powodów, jednak najważniejszymi cechami jest ich naturalne piękno i ciepło naturalnego surowca. Walory estetyczne tego materiału sprawiają, że wykonane z niego elementy wykończenia wnętrz zawsze prezentują się bardzo elegancko, a jednocześnie pasują do wszelkich innych zastosowanych w pomieszczeniach elementów. Drewno doskonale komponuje się z kamieniem, szkłem czy tworzywami sztucznymi. Drewniane podłogi dostępne są w różnych wariantach i kolorach, dlatego też każdy znajdzie dla siebie idealne rozwiązanie — bez względu na styl dominujący w domu, mieszkaniu czy biurze.

W przypadku podłóg nie mniej istotne są walory użytkowe. Po odpowiednim zabezpieczeniu i przy stosownej pielęgnacji drewno jest w stanie przez długi czas zachować swoje naturalne właściwości i urok. W przeciwieństwie do innych materiałów nadaje się do renowacji. Jeśli więc z czasem pojawiają się jakieś mankamenty na powierzchni, można je skutecznie usunąć, przywracając podłodze dawny wygląd. Cechy, takie jak wytrzymałość na uszkodzenia mechaniczne czy czynniki zewnętrzne (w tym przede wszystkim wilgoć), są szczególnie ważne w przypadku pomieszczeń intensywnie użytkowanych, np. salon czy przedpokój.

Różne rodzaje podłóg drewnianych

Jak już zostało wspomniane, podłogi drewniane dostępne są w różnych wariantach. Najlepszym tego przykładem jest oferta naszej firmy, w której każdy znajdzie odpowiedni produkt dla siebie. Zapewniamy podłogi z deski berlińskiej, które spełnią oczekiwania nawet najbardziej wymagających klientów. Dostępne są w szerokiej gamie kolorystycznej, różnych wielkościach oraz wielu wariantach wykończenia. Można je zamontować poprzez klejenie lub tzw. układanie pływające.

Jeśli oczekujesz nie tylko naturalnego piękna, ale i atrakcyjnej ceny, powinieneś zwrócić uwagę na deski sosnowe. Wyróżniają się ciepłą kolorystyką i wyraźnie widocznym usłojeniem. Odpowiednio zabezpieczona podłoga sosnowa z powodzeniem posłuży przez długi czas.

Adres

Bohaterów Warszawy 5
75-211 Koszalin
Polska
Kontakt

94 343 20 10
602 662 109 Dyrektor ds. Handl.
692 434 006 Kierownik Działu Handl.
784 078 667 Dział tarcicy
606 820 217 Dział płyt
606 820 203 Handlowiec
Godziny otwarcia

pon.: 08:00–16:00
wt.: 08:00–16:00
śr.: 08:00–16:00
czw.: 08:00–16:00
pt.: 08:00–16:00
sob.: Zamknięte
niedz.: Zamknięte
line2