Zalety i wady stropów drewnianych

Zalety i wady stropów drewnianych

Stropy drewniane to bardzo często używany element budowlany. Na taki wybór wpływają ich liczne zalety. Jednak przed zakupem stropów, warto zapoznać się także z wadami takiego rozwiązania i dokładnie przemyśleć, co jest najlepszą opcją dla danej konstrukcji. Stropy powinny zostać wykonane przez profesjonalistów, ponieważ wymagają one starannej i precyzyjnej pracy. Niezależnie od tego, czy są one belkowe, żebrowe, czy wykonane w technologii hybrydowej.

Jakie są zalety użycia stropów drewnianych?

Największą zaletą stropów drewnianych jest ich uniwersalność. Można ich używać w budynkach każdego rodzaju. Stropy podtrzymywane są przez belki lub system ożebrowania, który można zakotwiczyć w każdej ścianie. Mają one jeszcze takie zalety jak: lekkość, estetyka, łatwość wykonania i przebudowy. Dzięki niskiej wadze stropy drewniane nie obciążają konstrukcji, tak jak betonowe. Do tego wyglądają dużo ładniej. Można na nich wykonać ozdobne wykończenia, które nadają wnętrzu uroku. Dzięki swojej budowie strop drewniany może być z łatwością wymontowany i po dokonaniu poprawek, równie łatwo zamontowany ponownie.

Wady zastosowania stropów drewnianych

Stropy drewniane mają równie wiele wad, co zalet. Wiele z nich wynika z użytego materiału. Drewno jest mniej wytrzymałe, niż wzmocniony stalą zbrojeniową beton. Do tego wykazuje mniejszą izolację akustyczną od konstrukcji żelbetonowych. Stropy drewniane mogą zostać osłabione przez wpływ wilgotności i zmiennych temperatur. Drewno stale ulega rozszerzaniu się i kurczeniu, dlatego trzeba zadbać o solidne wykonanie łączeń. Żeby stropy służyły jak najdłużej, należy poddawać je stałej konserwacji, niezależnie od wybranego rodzaju drewna. Mimo to warto wybrać materiał wysokiej jakości i fachowo wykonany, ponieważ wpływa to na jego trwałość.

Adres

Bohaterów Warszawy 5
75-211 Koszalin
Polska
Kontakt

94 343 20 10
602 662 109 e-mail : zdzislaw.tarczyluk@psdkoszalin.pl Dyrektor ds. Handl.
692 434 006 e-mail : ewa.lebioda@psdkoszalin.pl Kierownik Działu Handl.
784 078 667 e-mail : adam.wiklak.psdkoszalin.pl Kierownik Działu tarcicy
606 820 203 e-mail : aldona.sienkiewiczowicz@psdkoszalin.pl Handlowiec
Godziny otwarcia

pon.: 07:00–16:00
wt.: 0700–16:00
śr.: 07:00–16:00
czw.: 07:00–16:00
pt.: 07:00–16:00
sob.: Zamknięte
niedz.: Zamknięte
line2