Obróbka
drewna CNC
precyzja i innowacyjność
Oferujemy szeroki zakres usług w zakresie obróbki drewna CNC. Nasz nowoczesny park maszynowy pozwala nam na precyzyjne i wydajne cięcie, frezowanie i grawerowanie drewna w różnych formatach i gatunkach.
Dlaczego warto wybrać obróbkę drewna CNC?
Precyzja: Maszyny CNC zapewniają najwyższą precyzję wykonania, co jest niezwykle ważne w przypadku skomplikowanych projektów.
Powtarzalność: Gwarantujemy powtarzalność detali, co jest kluczowe w przypadku produkcji seryjnej.
Wydajność: Obróbka drewna CNC jest znacznie szybsza i bardziej wydajna niż tradycyjne metody obróbki ręcznej.
Uniwersalność: Technologia CNC pozwala na obróbkę różnorodnych gatunków drewna i materiałów drewnopochodnych.
Szeroki zakres zastosowań: Obróbka drewna CNC może być wykorzystywana do produkcji różnorodnych elementów, takich jak:
konstrukcje dachowe
domy szkieletowe
nietypowe konstrukcje drewniane
Wiązary kratowe
architektura ogrodowa
Nasze usługi:
- Cięcie CNC: Oferujemy precyzyjne cięcie drewna w różnych formatach i grubościach.
- Frezowanie CNC: Wykonujemy frezowanie 2D i 3D, grawerowanie oraz inne obróbki CNC drewna.
- Projektowanie: Nasi doświadczeni konstruktorzy pomogą Ci w zaprojektowaniu elementów drewnianych do obróbki CNC.
- Prototypowanie: Szybko i sprawnie wykonamy prototypy elementów drewnianych.
- Produkcja seryjna: Realizujemy produkcję seryjną elementów drewnianych na zamówienie.
Linia ciesielska KAPPA
To profesjonalne centrum obróbcze CNC posiadające w sumie jedenaście osi interpolowanych, wyposażone w dwie głowice obróbcze:
specjalistyczna, skrętno-uchylna głowica tnąca, pracująca piłą tarczową o dużej średnicy,
uniwersalna 2-osiowa głowica frezująca wyposażona w elektrowrzeciono dużej mocy i współpracujący z nim magazynek do automatycznej wymiany narzędzi.
Podstawowym elementem konstrukcji tego centrum ciesielskiego jest ciężka brama o niezwykle dużej sztywności. Dzięki temu linia ciesielska CNC KAPPA ma znacznie większą wydajność pracy, niż ma to miejsce w maszynach jedno-głowicowych.
KAPPA posiada w pełni zautomatyzowany system załadunku i rozładunku elementów obrabianych: stół podawczy, zespół posuwu wzdłużnego (wzdłużna oś interpolowana). Na wyposażeniu znajduje się również urządzenie obracające obrabianą belką wokół jej osi co 90 stopni, magazyn prefabrykatów i elementów gotowych. Prawidłowe i optymalne położenie elementów do obróbki jest uzyskiwane przy pomocy funkcji automatycznego pomiaru prefabrykatów.
Do przesuwania elementów w czasie obróbki służą dwa niezależne chwytaki sterowane NC, a do obracania elementów – automatyczna obrotnica. Specjalnie zaprojektowana konstrukcja maszyny pozwala on obróbkę belek o dużym przekroju i bardzo dużej długości z wszystkich 6-ciu stron.
Piła Randek SP720
Piła Randek SP720 obejmuje niezawodne piły, które znajdują zastosowanie wśród producentów wiązarów dachowych oraz domów szkieletowych na całym świecie.
Piły SP720 są wydajne, łatwe w obsłudze oraz precyzyjne. Są sprzedawane od bardzo dawna i stale udoskonala się je w ścisłej współpracy z wieloma użytkownikami. Tarcze tej półautomatycznej piły wykonują wycinanie pod kątem jak też i z pochylaniem. Dzięki temu maszyna zrobi każde potrzebne cięcie. Można też wykorzystać tarczę dużej średnicy do równoczesnego cięcia kilku elementów położonych jeden na drugim.
Kąty od 0° do 360° oraz z pochylaniem tarczy od 90° do 28°
Wysokość cięcia aż do 250 mm, możliwość cięcia do trzech desek w jednym cyklu
Sterowanie komputerowe pozwala na szybkie ustawianie
Dociskanie tarczy tuż przy miejscu cięcia, co zapewnia dokładność
System prasowania wiązarów B.PRO TRUSSHARK START
B.PRO TRUSSHARK START to zestaw produkcyjny przeznaczony do wprasowywania płytek kolczastych podczas prefabrykacji drewnianych wiązarów dachowych.
Żurawie znajdują zastosowanie wszędzie tam, gdzie gabaryty obiektu uniemożliwiają montaż suwnicy lub jej zabudowa jest nieekonomiczna. Lekka konstrukcja o małej masie własnej, sterowana wciągnikiem z punktu operatora prasy, to wprost idealne rozwiązanie dla obsługi klienta startowego – dopiero zaczynającego produkcję wiązarów dachowych. Wciągnik pozwala na podnoszenie prasy w pionie, natomiast obrót żurawia oraz przesuw prasy w kierunku prawo/lewo odbywa się manualnie. Maksymalna rozpiętość wiązara do sprasowania to 13 m. Przed montażem systemu wymagane jest przygotowani fundamentu według wskazań producenta urządzenia.
W skład systemu prasowania TRUSSHARK START wchodzą:
żuraw z ramieniem o długości 7 m z ręcznym obrotem ramienia oraz wciągnikiem do 250 kg udźwigu
amortyzator – kompensator odbicia
prasa typu C o nacisku 40T z zasilaniem hydraulicznym montowanym poza strefą roboczą urządzenia przy podstawie słupa żurawia
14 stolików montażowych o różnych wymiarach