Tarcica – Koszalin

Tarcica to nic innego niż rozpiłowany wzdłuż pień drzewa. Materiał pozyskany w ten sposób znajduje niezwykle szerokie zastosowanie w rozlicznych branżach, a obok budownictwa są to między innymi stolarstwo, meblarstwo oraz produkcja okien i drzwi. Przeznaczenie tarcicy jest determinowane faktem, z jakiego gatunku drewna pochodzi materiał. Tarcica drzew liściastych doskonale nadaje się na przykład do prac meblarskich oraz szeroko pojętego stolarstwa, natomiast materiał z drzew iglastych znajduje zastosowanie w produkcji stolarki drzwiowej i okiennej, ale też podłóg. Sprawdza się również doskonale jako tarcica na taras. Dokładamy wszelkich starań, by oferowana przez nas tarcica cechowała się najwyższą jakością. To drewno, które posłuży Ci przez długie lata.

Tarcica dzieli się pod względem stopnia obróbki, stąd w naszej ofercie znajdziesz zarówno tarcicę nieobrzynaną, jak i materiał obrzynany. Czym różnią się te dwa typy surowca?

  • tarcica nieobrzynana to taka, która ma obrobione jedynie dwie powierzchnie równoległe; w wypadku tarcicy nieobrzynanej krawędzie boczne pozostawione są bez dodatkowej obróbki; warto dodać, że taki stan rzeczy spowodowany jest przez fakt, że tarcica nieobrzynana powstaje poprzez jednokrotne przetarcie na trakach;
  • tarcica obrzynana to taka, która cechuje się obrobieniem czterech płaszczyzn oraz krawędzi , a otrzymuje się ją przez dwukrotne przetarcie na maszynach;

Tarcica, którą znajdziesz w naszej ofercie, zróżnicowana jest także pod względem wymiarów i kształtu, mamy zatem:

  • deski o grubości 19-45 mm oraz szerokości75-250 mm,
  • łaty o przekroju poprzecznym w przedziale 38/63 – 75/140 mm,
  • krawędziaki o przekroju w przedziale 100/100 – 175/175 mm,
  • belki o przekroju w przedziale 200/200 – 275/275,
  • bale o grubości 50-100 mm oraz szerokość: 100-250 mm,
  • listwy o przekroju poprzecznym w przedziale 12/24 – 29/70 mm.

Jeśli poszukujesz tarcicy w Koszalinie i okolicach, jesteśmy do Twojej dyspozycji. Warto dodać, że obsługujemy praktycznie całe województwo pomorskie oraz zachodniopomorskie.

 Tarcica wysokiej jakości

Skład PSD zajmuje się sprzedażą tarcicy firmom budowlanym i meblarskim, a także mniejszym stolarniom. Nie uznajemy kompromisów w zakresie jakości naszych produktów. Sekretem doskonałej barwy i struktury surowca jest długie sezonowanie, po którym następuje suszenie techniczne.  Naszą tarcicę cechuje duża powtarzalność. Klienci z województw pomorskiego i zachodniopomorskiego mogą być pewni, że otrzymają produkt spełniający normy uwzględniające wytyczne europejskie zarówno w kwestii tarcicy do ogólnego zastosowania, jak i tarcicy konstrukcyjnej. Drewno zgodne jest również z wymaganiami dotyczącymi środków ochrony oraz trwałości.

Zastosowanie tarcicy budowlanej

Tarcica wykazuje znakomite parametry termiczne, dlatego jej zastosowanie w pracach konstrukcyjnych i wykończeniowych jest bardzo szerokie. Drewno pod wpływem wysokiej temperatury staje się mocniejsze, dlatego doskonale sprawdza się jako materiał budowlany, który ma charakteryzować się ponadprzeciętną trwałością. Z tarcicy wykonuje się belki konstrukcyjne i więźbę dachową, schody, balustrady i meble. Wykorzystywana jest również do produkcji podłóg i parkietów, a także okien oraz drzwi. Ponadto drewniane elementy aranżacji wnętrz nadają pomieszczeniom przytulny charakter. Tarcicę stosuje się nie tylko wewnątrz budynków, ale też na zewnątrz – używana jest zatem do budowy altan ogrodowych, domów z bali oraz drewnianych elewacji. Tarcica jest wyjątkowo odporna na uszkodzenia mechaniczne i działanie czynników atmosferycznych.

Adres

Bohaterów Warszawy 5
75-211 Koszalin
Polska
Kontakt

94 343 20 10
602 662 109 e-mail : zdzislaw.tarczyluk@psdkoszalin.pl Dyrektor ds. Handl.
692 434 006 e-mail : ewa.lebioda@psdkoszalin.pl Kierownik Działu Handl.
784 078 667 e-mail : adam.wiklak.psdkoszalin.pl Kierownik Działu tarcicy
606 820 203 e-mail : aldona.sienkiewiczowicz@psdkoszalin.pl Handlowiec
Godziny otwarcia

pon.: 08:00–16:00
wt.: 08:00–16:00
śr.: 08:00–16:00
czw.: 08:00–16:00
pt.: 08:00–16:00
sob.: Zamknięte
niedz.: Zamknięte
line2